ارتودنسی سرامیکی

 

برای انجام ارتودنسی باید به بهترین دندانپزشک زیبایی مراجعه کرده تا نتیجه خوبی بگیرید. ارتودنسی در گذشته نیازمند استفاده از بریس های براق فلزی بود که بسیار مشهود اند. در کودکان و حتی جوانان، افراد زیادی هستند که به منظور صاف کردن دندان هایشان، نیاز به استفاده از بریس دارند. ولی برای برخی از جوانان و بزرگسالان، افراد نیاز به بریس هایی دارند که کمتر انگشت نما باشند. ارتودنسی سرامیکی همرنگ دندان می توانند در این امر به کمک آن ها بیایند.مراقبت های ارتودنسی بعد از انجام ارتودنسی از جمله رعایت بهداشت ارتودنسی بسیار اهمیت دارد. این بریس ها عملکردی مشابه ارتودنسی فلزی دندان معمولی داشته ولی از سرامیک ساخته شده و همرنگ دندان می باشند. امروزه دیگر ارتودنسی تنها برای کودکان نیست.

دندانها را در هر سنی به شرط سلامت لثه و استخوان می توان ردیف نمود. ما گزینه های مختلفی از درمان های ارتودنسی را برای بیماران خود از جمله بزرگسالان مهیا کرده ایم. یک لبخند زیبا از همین امروز می تواند آغاز گردد. درمان ارتودنسی در سنین بالا با بهبود ظاهر به مراتب تاثیر بیشتری بر ارتقاء اعتماد به نفس به جا می گذارد. دندانهای نا مرتب و رویهم قرارگیری نا مناسب فکین روی یکدیگر می تواند سبب از دست رفتن استخوان و لثه، سایش دندانها، سردرد و یا مشکلات مفصلی نیز گردد. هزینه ارتودنسی در سن بالا بسته به درجه بی‌نظمی دندان‌ها، نیاز به درمان‌های دندان‌پزشکی قبل و حین ارتودنسی (مانند کشیدن دندان، پر کردن و.) و نوع درمان مورداستفاده متفاوت است.

بریس های سرامیکی

بریس های سرامیکی برای رفع ناهنجاری ها و فاصله بین دندانها از مواد کامپوزیتی و آلیاژ های سرامیکی ساخته می شوند. مواد کامپوزیتی، مشابه همان موادی اند که برای پر کردن دندان استفاده می شوند؛ همچنین برای ساختن بریس ارتودنسی از این مواد، از روشی مشابه روش پر کردن دندان استفاده می شود. این بریس ها با داشتن شکلی دقیقا مشابه دندان های شما، حالتی ارتودنسی نامرئی به خود می گیرند. با این حال در فاصله ی نزدیک می توان تشخیص داد که فرد از بریس استفاده می کند، ولی در کل مانند بریس های فلزی قدیمی انگشت نما نیستند. همچنین در ارتودنسی نامریی در بین بست های سرامیکی، سیم هایی وجود دارند که می توان آن ها را نیز به صورت نیمه شفاف و بی رنگ درست کرد. برای اطلاع از هزینه ترمیم دندان و استفاده از بریس های سرامیکی هم باید با پزشک مشورت نمایید.

مزایای استفاده از بریس های سرامیکی

مزیت اصلی استفاده از بریس های همرنگ دندان یا بریس های شفاف ارتودنسی، مستتر بودن آن هاست. افرادی که نیاز به ارتودنسی دندان داشته ولی نگران ظاهر خود پس از استفاده از بریس می باشند، می توانند از این بریس ها استفاده کنند. هزینه ارتودنسی سرامیکی از بریس های معمولی فلزی گران قیمت تر بوده ولی از دیگر روش های مورد استفاده مانند بریس های زبانی و یا ارزان تر اند. به علاوه زمانی که فرد بتواند از یک بریس همرنگ دندان استفاده کنند، برای انجام ارتودنسی سریع راغب تر بوده و همچنین از بسیاری از مشکلات بعدی نیز جلوگیری خواهد شد. که در ادامه به بررسی کامل قیمت ارتودنسی با بریس های سرامیکی می پردازیم. ارتودنسی سریع دندان گونه‌ای از ارتودنسی است که در آن علاوه بر یکی از انواع براکت‌های گوناگون موجود، جراحی دهان و دندان کوچکی نیز به منظور کوتاه‌تر کردن فرایند اصلاح دندان‌ها انجام می‌شود. این عمل زمان ارتودنسی از بین بردن فاصله دندان و استفاده از براکت‌ را از ۲ تا ۳ سال به ۳ تا ۸ ماه کاهش می‌دهد.

معایب استفاده از بریس های سرامیکی

سرامیک نسبت به فلز شکننده تر بوده و در نتیجه ارتودنسی سرامیکی در خطر بیشتری برای ترک خوردن و یا شکستن قرار دارند. در صورتی که ارتودنتیست قصد استفاده از یک ارتودنسی سرامیکی را دارد، باید نسبت به دیگر افراد که از بریس های معمولی استفاده می کنند، جوانب احتیاط را بیشتر رعایت کنید و مراقبت های ارتودنسی را به دقت انجام دهید. همچنین قرار دادن بریس های سرامیکی در غلاف خود و بر روی دندان ها به دلیل اصطکاک بیشتر آن ها، می تواند اندکی مشکل باشد. به علاوه، سختی سرامیک از مینای دندان بیشتر بوده و شما باید به هنگام تماس پیدا کردن این دو، بسیار مراقب باشید.

قیمت بریس های سرامیکی

به طور میانگین، هزینه ارتودنسی نامرئی و بریس های سرامیکی اندکی بالا تر از بریس های معمولی فلزی می باشد. در واقع بالا بودن قیمت ارتودنسی نامرئی و بریس‌های سرامیکی بخاطر تلاش بیشتر برای ساختن و همچنین نگهداری دندانپزشک از آن ها می باشد. هزینه ارتودنسی، به نوع بیمه ی درمانی، دندان پزشک ، تعداد دندان هایی که قرار است این بریس بر روی آن ها قرار بگیرد و همچنین مدت زمان استفاده از این بریس بستگی دارد.اما بطور کلی برآورد دقیق قیمت ارتودنسی دندان بدون معاینه کردن بیمار و تهیه طرح درمانی دقیق دشوار است. بنابراین برای اطلاع دقیق از قیمت سیم کشی دندان و ارتودنسی باید به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه فرمایید.شرکت‌های بیمه بعضاً بخشی از هزینه ارتودنسی دندانهای فاصله دار را پوشش می‌دهند، بنابراین برای اطلاع از اینکه بیمه‌تان دقیقاً چه مواردی را پوشش می‌دهد باید با بیمه‌گر خود مشورت کنید.

امروزه انواع بسیار مختلفی از بریس ها توسط متخصصین ارتودنسی بزرگسالان و کودکان ارائه شده و به جوانان و بزرگسالان این اجازه را می دهد تا برای اصلاح دندان های خود، توسط ارتودنتیست ها دارای گزینه های درمانی متعددی باشند. این بریس ها تنها به منظور بهبود ظاهر و ترمیم زیبایی دندان نبوده و به کمک مراحل سیم کشی دندان با بریس های سرامیکی، می توان نحوه ی قرار گرفتن دندان ها را اصلاح کرده و با کمک به جویدن غذا، از ایجاد مشکلات بعدی در اثر عارضه های فک و دندان، جلوگیری کرد. یکی از سوالاتی که مراجعان به متخصصان ارتودنسی می‌پرسند برگشت ارتودنسی بعد از درمان است. بعد از درمان ارتودنسی نتیجه درمان برای اکثریت بیماران رضایت‌بخش است. حفظ این نتیجه مستلزم دقت متخصص ارتودنسی، همکاری بیمار در استفاده از وسایل نگه دارنده ارتودنسی و فاکتورهای مرتبط با رشد طبیعی بیمار است.

 

 

تهران-میدان آرژانتین

خیابان وزرا(خالد اسلامبولی) نبش کوچه احمدیان، ساختمان پزشکان ط اول مطب دکتر پیام حسینی

021-88723650

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه 3 بعداظهر الی 8 شب

ایمیل

info@drpayamhosseini.com