ارتودنسی الاینر شفاف

 

الاینرهای شفاف توالی از پلاک های نازک، متحرک، پلاستیکی و شفافی هستند که حرکات تدریجی دندان ها برای رسیدن به موقعیت ایده آل بر روی آن ها برنامه ریزی شده است. با بکاربردن متوالی این پلاک های شفاف دندان ها مرتب و ردیف می شوند. در این تکنیک دیگر نگران دیده شدن دستگاه ارتودنسی و تغییر لحن صدای تان نخواهید بود و با خارج نمودن پلاک حین میل نمودن خوراکی ها و رعایت بهداشت لذت بیشینه ی زندگی با ارتودنسی را تجربه خواهید نمود.

روش کار به چه صورتی است

در اولین جلسه معاینه، متخصص ارتودنسی با بررسی دقیق مشکل ارتودنسی تشخیص خواهد داد که شما شانس بهره گرفتن از این روش ارتودنسی را دارید. سپس بسته به روشی که متخصص ارتودنسی بکار می برد، بکمک اسکنر لیزری و دوربین های داخل دهانی و یا با گرفتن قالب از دندان هایتان و اسکن نمودن آن، مدل سه بعدی (۳D) دندانی شما وارد رایانه می گردد و پس از بررسی توسط پزشک شما به کمپانی ارائه دهنده الاینر شفاف ارسال می گردد. کمپانی حرکات دندانی را منطبق بر دستورات متخصص ارتودنسی شبیه سازی می کند و برای تایید مجدد به ایشان ارسال می نماید.

پس از تایید نهایی، در کمپانی توالی الاینرهای شفاف ساخته می شود و برای متخصص ارتودنسی ارسال می گردد. با بکار گرفتن این توالی از الاینرهای شفاف، دندان ها بتدریج به محل مناسب حرکت داده خواهند شد. در طی درمان برای انجام دقیق تر مراحل گاهی قطعات کوچک پلاستیکی بطور موقت بر روی برخی سطوح دندانی چسبانده می شوند و ممکن است برخی سطوح دندانی مختصری توسط پزشک شما اصلاح شکل گردند.

من کاندید مناسبی برای الاینرهای شفاف می باشم

هم اکنون الاینرهای شفاف توانایی اصلاح برخی از ناهنجاری های دندانی در سنین پس از بلوغ و تثبیت رشد را دارند. با پیشرفت هایی که در حال رخدادند به مرور موارد پیچیده تر هم از شانس داشتن الاینرهای شفاف برخوردار می گردند. با این حال هنوز برخی از حرکات دندانی با این شیوه بطور مطلوبی قابل انجام نمی باشند و متخصص ارتودنسی با معاینه دقیق خواهد توانست راهنمایی لازم در رابطه با اینکه مورد مناسبی برای این درمان هستید را بنماید.

نقش من در پیشرفت درمان

الاینرهای نازک با حرکات زبان شما کمترین تداخل را دارند و براحتی خواهید توانست با آن ها صحبت نمایید. از طرفی هر چند شفاف بودنشان آن ها را از دید مخفی می نماید اما اگر مراقب نباشید ممکن است زمانی که برای رعایت بهداشت یا میل نمودن خوراکی آن ها را از دهان خارج می نمایید گم شوند. در اینصورت بایستی سریعا به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید و این احتمال وجود خواهد داشت تا کلیه مراحل قالبگیری و سفارش الاینرها دوباره تکرار شود.

برای پیشگیری از این ماجرا، هر زمانی الاینرها را از دهان بیرون می آورید آنرا داخل جاپلاکی مخصوص قرار دهید. استفاده ناکافی از الاینرها هم مشکلاتی مشابه گم کردن آن را ایجاد می کند. الاینرها بایستی بصورت تمام وقت (غیر از موقع صرف خوراکی و رعایت بهداشت) استفاده شوند. مراقب باشید چرا که عدم رعایت این نکات هم بر طول درمان و هم بر هزینه های آن خواهد افزود.

نکات کلی در مورد الاینرها

تکنولوژی الاینرهای شفاف چند دهه ای است که به ارتودنسی معرفی شده اند و هنوز پروژه های تحقیقاتی و علمی در راه بهینه سازی این روش هستند. با تکمیل این مسیر مشکلات پیچیده تری قابلیت دریافت این شیوه درمانی را خواهند یافت. هزینه های کنونی این روش نسبت به روش های متداول ارتودنسی بالاتر می باشد که با فراگیرتر شدن آن بتدریج کاهش خواهد یافت.

این روش متکی بر همکاری مناسب بیمار در استفاده تمام وقت از الاینرهای شفاف می باشد که در غیر اینصورت نتایج مطلوب در زمان استاندارد بدست نخواهد آمد. اما مزایای این تکنیک مانند در معرض دید نبودن دستگاه، نازک بودن صفحات الاینرها (جهت تکلم راحت تر) و متحرک بودن آن (خارج ساختن در موقع صرف غذا و رعایت بهداشت) روز به روز بر طرفداران آن می افزاید.

 

 

تهران-میدان آرژانتین

خیابان وزرا(خالد اسلامبولی) نبش کوچه احمدیان، ساختمان پزشکان ط اول مطب دکتر پیام حسینی

021-88723650

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه 3 بعداظهر الی 8 شب

ایمیل

info@drpayamhosseini.com