کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت دندان ونیر کاربرد آن مشابه لمینیت سرامیکی می باشد با این تفاوت که کامپوزیت ونیر پس از تراش دندان ها در همان جلسه با استفاده از مواد کامپوزیت همرنگ دندان ، بر روی دندان ها فرم گرفته و چسبانده میشود.
زیبایی حاصل از آن کمتر از نوع سرامیکی بوده و به مرور زمان دچار تغییر رنگ میشود با این حال در یک جلسه انجام شده و هزینه کمتری دارد و عوارضی کمتر از لمینیت دارد .

کامپوزیت ونیر چیست؟

از گذشته تاکنون داشتن دندان هایی زیبا از اهمیت بسیار بالایی در بین مردم برخوردار بوده است به گونه ای که از هر روشی برای رسیدن به آن تلاش کرده اند.

اما خوشبختانه امروز با توجه به پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی و بخصوص در زمینه زیباسازی دهان و دندان صورت گرفته یکی از متداول ترین روش هایی که برای داشتن لبخندی زیبا به کار می‌رود

نکات زیادی در رابطه با روکش کردن دندان وجود دارد از جمله اینکه این روکش ها انواع مختلفی دارند که میتوان به کامپوزیت ونیر  اشاره کرد

کامپوزیت ها تنها سطح جلوی دندان ها را پوشش می دهند در نتیجه بیشتر دندان سالم می ماند و نیاز به تراش چندانی ندارد هر چند که روش های بدون تراش نیز به دنیا معرفی شده است. در واقع میزان تراش دندان به طرح و شکل اولیه دندان ها منوط است و گاه ممکن است هیچ نیازی به تراشیدن دندان نباشد.

همانطور که میدانید کامپوزیت ونیر به دلیل اینکه تراش کمتری بر روی دندان اعمال می کند و آسیب کمتری به دندان می رساند و همچنین هزینه کمتری که برای بیمار به همراه دارد بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد از همین رو در نظر داریم تا در رابطه با این روش توضیحات بیشتری خدمت شما ارائه دهیم مزایای زیبا کردن دندانها با کامپوزیت ونیر.

در رابطه با کامپوزیت ونیر باید بدانید که از دو ماده اصلی تشکیل می شود که به آن کامپوزیت و پرسلین گفته می شود. اگر در نظر دارید که ازکامپوزیت ونیر استفاده کنید باید بدانید که به دلیل مشکلاتی که برای برخی از بیماران به وجود آورده پزشکان توصیه می کنند که به طور مرتب به چک آپ رفته و روکش ها (کامپوزیت )را هر چند مدت یکبار تعویض کنند.
این مشکلات باعث شده تا استفاده از ونیرهای سرامیکی متداول تر شود و بیشتر دندانپزشکان استفاده از ونیرهای سرامیکی را ترجیح می دهند. ونیرهای سرامیکی بادوام تر و زیباتر هستند. کامپوزیت ونیر ها همچنین جهت ترمیم دندان های شکسته و تغییر رنگ داده و بلندتر کردن طول دندانهای ساییده شده بکار می رود

لمینیت  اصولا برای اصلاح مشکلات نه چندان حاد و بیشتر زیباسازی دندانهای جلویی بکار می رود. چنانچه فرد به دلایل مختلف مبتلا به دندان قروچه شدید باشد، امکان استفاده از روش درمان با کامپوزیت کمتر میشود ، زیرا فشار بیش از حدی که بیمار بر دندانهای خود و کامپوزیت وارد می سازد به مرور زمان منجر به شکسته شدن پر شده میشود

برچسب ها :
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید